Robert Szmarowski Robert Szmarowski
1711
BLOG

W poszukiwaniu tyranii PiS-u

Robert Szmarowski Robert Szmarowski Polityka Obserwuj notkę 11

Pokłosiem opozycyjnej odezwy, nakłaniającej Polaków do wypowiedzenia posłuszeństwa legalnemu rządowi, jest samonakręcająca się histeria środowisk antypaństwowych.

8 grudnia 2016 roku w jednej z audycji radiowych senator Platformy Obywatelskiej, Jan Rulewski stwierdził, że społeczeństwo ma prawo siłą obalić tyranię. Zapytany o szczegóły, wydukał, że rząd PiS-u, to jest tyrania pełzająca i jeszcze nie wszyscy wyraźnie ją widzą.

Zastanówmy się, wraz z członkami sekty KOD i przedstawicielami totalnej opozycji, na czym polega tyrania obecnej władzy. Poniżej dziesięciopunktowa analiza.

1. Łamanie Konstytucji

Konstytucję łamie prezes Trybunału Konstytucyjnego, który podejmowane przez siebie decyzje uzasadnia przepisami Konstytucji, chociaż te przepisy wiążą go zapisami ustawowymi.

Łamanie Konstytucji przez urzędnika sprzyjającego opozycji, nie jest przejawem tyranii.

2. Paraliż Trybunału Konstytucyjnego

Zamachu na Trybunał Konstytucyjny dokonali posłowie koalicji rządzącej w poprzedniej kadencji Sejmu, a Trybunał na bieżąco rozpatruje kierowane do niego sprawy. Przy czym od kilku miesięcy Trybunał jest zawłaszczony przez jego prezesa, który ostentacyjnie ignoruje obowiązujące go przepisy ustawowe. Nawet jeśli w przepychance wokół Trybunału żadna ze stron nie ma w pełni słuszności, to mamy do czynienia ze sporem prawnym.

Różnica w interpretacji mglistych przepisów, nie jest przejawem tyranii.

3. Zamach na media publiczne

W wyniku personalnych zmian w mediach publicznych, zaczęli się w ich audycjach pojawiać publicyści, dla których nie było tam miejsca od lat, albo nigdy. Kanał informacyjny TVP Info opozycja okrzyknęła mianem TVPiS. Ale to właśnie tam widz ma możliwość obejrzeć i wysłuchać reprezentantów pełnego spektrum światopoglądowego, od skrajnej prawicy, po skrajne lewactwo. Przykładowi goście, to Adrian Zandberg, czy Dominika Wielowieyska.

Stronniczość można przypisać głównej audycji informacyjnej TVP 1, Wiadomościom, które silniej akcentują punkt widzenia rządzących. Tymczasem w Polsce nieskrępowanie działają potężne pancerniki medialne, które za pomocą telewizji, radia i prasy prowadzą stałą kampanię antyrządową, wtórującą narracji przyjętej przez totalną opozycję.

Brak obiektywizmu informacyjnego nie jest przejawem tyranii.

4. Zamach na radiową Trójkę

Zmiany organizacyjne i personalne w Trzecim Programie Polskiego Radia nie spodobały się sporej części jego słuchaczy. Z pracy odeszła część dziennikarzy, w tym niektórzy wprost do publikatorów opozycyjnych. Wrogowie rządu wznieśli wrzawę, że „zabrano im Trójkę”. Trójka była niszczona konsekwentnie od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Do tego stopnia, że w roku 2000 mało kto był w stanie utożsamić się z jej ówczesnym modelem programowym.

Kreowanie zmian w rozgłośni, budzących niezadowolenie części słuchaczy, nie jest przejawem tyranii.

5. Permanentna inwigilacja

Wprowadzenie pakietu ustaw, regulujących zakres technik operacyjnych, wzmocniło efektywność przeciwdziałania zagrożeniom ze strony światowego terroryzmu. Te przepisy nie zawężają praw obywatelskich, tylko uściślają zakres, w jakim prawa te mogą zostać ograniczone. Reżim nowych przepisów jest dla służb surowszy, niż w przypadku wcześniejszego stanu prawnego. Sama treść nowych ustaw, pod względem funkcjonalnym i organizacyjnym, nie odbiega od analogicznych rozwiązań przyjętych w państwach zachodniej Europy. Polska jest wymieniana przez niezależne zagraniczne ośrodki badawcze, w czołówce najbezpieczniejszych państw na świecie.

Precyzyjna kodyfikacja uprawnień służb państwowych, nie jest przejawem tyranii.

6. Upolitycznienie kultury

6.1. Zamach na Mieszkowskiego

W Teatrze Polskim we Wrocławiu doszło do zmiany dyrektora. Poseł partii opozycyjnej został odwołany przez organ samorządowy, w którym władzę sprawują przedstawiciele opozycji. Rozpisano konkurs, którego zwycięzca jest doświadczonym aktorem i pedagogiem teatralnym. Te zmiany nie spodobały się personelowi placówki.

Odwołanie przez opozycję dyrektora teatru, będącego politykiem, nie jest przejawem tyranii.

6.2. Zamach na Jandę

Działalność komercyjna znanej aktorki była w minionych latach szczodrze dotowana państwowymi środkami. Mowa o milionach PLN. Gdy okazało się, że repertuarowa oferta prywatnych teatrów należących do beneficjentki, nie jest w stanie przyciągnąć widzów, totalna opozycja podniosła jazgot, że faszystowski reżim mści się na niepokornych artystach.

Decyzje dysponenta dotacji budżetowych, niemiłe tym, którzy dotychczas mieli na te dotacje monopol, nie są przejawem tyranii.

7. Bojówki Macierewicza

Powstającą Obronę Terytorialną totalna opozycja okrzyknęła bojówkami Macierewicza. Pretekstem dla takiego zabiegu propagandowego jest to, że Antoni Macierewicz, po objęciu stanowiska szefa MON, zainicjował zorganizowanie Obrony Terytorialnej. Ta formacja będzie liczyć ponad 50 tysięcy żołnierzy. Jej szeregi zasilą w pierwszej kolejności członkowie organizacji proobronnych. OT będzie podlegać Antoniemu Macierewiczowi dokładnie w takim samym stopniu, jak pozostałe rodzaje sił zbrojnych czyli Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna i Wojska Specjalne.

Impulsem do wzniecenia fali opętania wśród przeciwników rządu, był raport analityczny, w którym jako jeden z wariantów organizacyjnych OT, wymieniono model milicyjny, umożliwiający wykorzystanie jednostek OT do tłumienia zamieszek. Autorzy raportu wyraźnie zastrzegli, że ten wariant nie jest brany pod uwagę przez MON, ale występuje w dyskursie dotyczącym idei obrony terytorialnej.

Ministerialny nadzór nad rodzajami wojsk, tworzących siły zbrojne państwa, nie jest przejawem tyranii.

8. Zamach na szkolnictwo

Ministerstwo Edukacji Narodowej przeforsowało reformę szkolnictwa, znoszącą gimnazja i przywracającą model ośmioletniej szkoły podstawowej, której kontynuacją będzie czteroletnie liceum, lub pięcioletnie technikum. Przeciwko tym zmianom gorliwie protestuje odłam środowiska nauczycielskiego, skupiony wokół przewodniczącego ZNP, który równie energicznie protestował, gdy wprowadzano gimnazja.

Zmiany strukturalne w obrębie działu administracji państwowej nie są przejawem tyranii.

9. 500 plus rujnuje budżet

Wypłata świadczeń z tytułu programu „500 plus” wyciągnęła z nędzy setki tysięcy polskich rodzin. Wiele rodzin po praz pierwszy od wielu lat mogło wybrać się na wakacje. Kwota świadczenia okazała się na tyle wysoka, że stała się bodźcem dla pracodawców, aby podnieśli płace w swoich przedsiębiorstwach. Rząd twierdzi, że w budżecie na kolejne lata środki na ten program zostaną zabezpieczone. Opozycja neguje te prognozy.

Hojne rozwiązania socjalne, które mogą przeciążyć budżet państwa, nie są przejawem tyranii.

10. Prokuratura w rękach rządu, to samowola ministra sprawiedliwości

Obecna władza zniosła niezależność prokuratury i ponownie podporządkowała ją ministrowi sprawiedliwości, czyniąc go prokuratorem generalnym. Działająca w poprzednim kształcie prokuratura, okazała się niezdolna do przeciwdziałania aferalnej działalności potentatów rynkowych, czego najbardziej jaskrawym dowodem jest treść zeznań prokuratorów, zeznających przed komisją sejmową do wyjaśnienia afery Amber Gold.

Męczennikiem totalnej opozycji stał się legendarny działacz Pierwszej Solidarności, którego zatrzymano pod zarzutem działalności korupcyjnej. Zatrzymanie było następstwem śledztwa i czynności operacyjnych, podjętych przed przejęciem władzy przez Prawo i Sprawiedliwość.

Wniosek o areszt dla osoby podejrzewanej o przestępczą działalność, nie jest przejawem tyranii.


 

Kontynuację bloga znajdziecie Państwo pod tym adresem: http://szmarowski.salon24.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka